W weekend podczas turnieju rodzice mieli okazję spotkać się podczas wykładu z psycholog sportu Małgorzata Stępniak MENTALSTEPS.

Tekst jej autorstwa szczególnie przydatny dla sportowych rodziców 👩‍👧‍👧👨‍👦‍👦. O tym jak wytłumaczyć młodym zawodnikom kim jest psycholog sportu i jak ważne w sporcie jest przygotowanie głowy.

” 👉Poszukajcie razem znanych sportowców czy drużyn, które współpracują z psychologiem sportu i podkreślają znaczenie sfery mentalnej. To może sprawić pozytywne zaskoczenie u Twojego dziecka. W końcu nie każdy wie, że najlepsi zawodnicy z danej dyscypliny korzystają z usług psychologa sportu czy treningu mentalnego.

👉 Rodzice często używają metafor, żeby wyjaśnić dzieciom czym zajmuje się psycholog sportu. Na pewno lepiej porównać jego rolę do „trenera od głowy” niż do „lekarza” 👨‍🔬. Ten pierwszy ma wiedzę jak doskonalić poszczególne umiejętności, co warto robić, zadaje ćwiczenia, zadania, podpowiada, słucha, ale nie wykonuje pracy za zawodnika. Lekarz kojarzy się raczej z kimś, kto zdiagnozuje, wypisze receptę i po jakimś czasie objawy same znikają.”